Jak dbać o usta ?Pocałunki prima sort

TwarzZmysłowe usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecego piękna. Ich kształt i kolor wywołuje skojarzenia erotyczne, pełnią kluczową rolę w trakcie pocałunków. Dlatego warto zadbać, aby zawsze wyglądały zdrowo i kusząco.

Usta są silnie ukrwione i pokryte bardzo cienką warstwą naskórka - to właśnie stąd pochodzi ich zmysłowa, czerwona barwa. Pozbawione są warstwy lipidowej, która znajduje się pod naskórkiem na pozostałych obszarach naszego ciała i chroni je przed zmianami temperatury. Nie mają także komórek wytwarzanych przez melaninę, które zabezpieczają przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ich największymi wrogami jest więc wiatr, mróz, ale też zbytnia suchość i brak witamin.

Pielęgnacja na co dzień

Przed wystawieniem ust na działanie aktualnej aury, warto je zabezpieczyć. Na rynku dostępna jest szeroka gama pomadek, kremów i balsamów przeznaczonych właśnie dla warg. Najlepsze są te zawierające filtr UV, którego SPF wynosi nie mniej niż 15. Dobrze też, aby środki, których używamy do pielęgnacji ust, zawierały witaminę E i A. Warto zdecydować się na pomadki czy balsamy wzbogacone o olejki roślinne oraz masło shea. Należy koniecznie nałożyć na wargi warstwę pomadki, zanim się je uszminkuje. Również kosmetyki kolorystyczne do ust powinny być najwyższej jakości i nie mogą wywoływać reakcji alergicznych.

Maska na wargi

Aby nasze usta nabrały zmysłowości, warto od czasu do czasu nałożyć na nie maseczkę. Oto kilka propozycji:
1. Maseczka z miodu - cienką warstwę miodu należy rozprowadzić na ustach. Po 15 minutach można ją zetrzeć lub zlizać.
2. Maseczka z tłustego kremu - wargi należy pokryć grubą warstwą kremu i pozostawić go na 5 minut. Następnie nadmiar substancji można zetrzeć lub wetrzeć w naskórek.
3. Maseczka ze śmietany - do sporządzenia mikstury potrzebne będą dwie pokruszone kostki lodu, kilka kropel cytryny i łyżeczka śmietany. Składniki należy ze sobą wymieszać, nałożyć na usta i po 10 minutach zetrzeć.
Zabiegi należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Usta w domowych centrum SPA

Nasze usta potrzebują także peelingu i masażu. Najlepiej wykorzystać któryś z poniższych przepisów:
1. Peeling enzymatyczny - wykonuje się go za pomocą specjalnych środków dostępnych w drogeriach. Warstwę kosmetyku nakłada się na wargi, przez 3 minuty masuje, zataczając niewielkie koła. Następnie specyfik należy spłukać.
2. Peeling cukrowy - zamiast kosmetyku można użyć zwykłego cukru. Należy nim masować usta przez ok. 1 minutę.
3. Peeling przy pomocy szczoteczki - do poprawienia wyglądu ust można też użyć szczoteczki do zębów. Należy nałożyć na wargi tłusty krem i masować je miękką szczoteczką, zataczając kółka.
4. Masaż kostką lodu - kostkę lodu owiniętą w kawałek bawełny należy kilkukrotnie przeciągnąć po wargach.
Takie zabiegi zredukują suchość naskórka i poprawią ukrwienie warg.

Przeciw zajadom

Jeśli wokół ust zaczęły robić się zajady, bądź wargi są popękane i spierzchnięte mimo stosowania się do powyżej opisanych zabiegów, może to oznaczać niedobór witaminy B2. Warto wtedy wzbogacić swoją dietę w wątrobę, chude sery, migdały, grzyby, dziczyznę, jaja, zielone warzywa, łososia, pstrąga, makrelę, pieczywo z pełnych ziaren, małże, groch, fasolę, soję, mleko, jogurty, kefiry, maślanki, drożdże i orzechy włoskie. Ulgę może przynieść okład z siemienia lnianego. Należy je rozgotować do konsystencji galaretki, nałożyć na wargi i po 20 minutach zetrzeć chusteczką wraz ze złuszczonym naskórkiem. Następnie w usta warto wetrzeć krem ochronny, np. Linomag. Zabieg należy powtarzać raz na dwa dni. Kojąco na podrażnione wargi będzie działać także jedzenie brzoskwiń i twarogu. Warto też pamiętać, aby nie przygryzać i nie oblizywać warg, zwłaszcza, gdy przebywamy na zimnie i wietrze.

Fitness dla warg

Aby usta długo zachowały młody wygląd, warto wykonywać prostą gimnastykę. Oto kilka przykładów ćwiczeń:
1. Kilka razy szeroko otwórz, a następnie zamknij buzię.
2. Kilkukrotnie podnieś kąciki warg opuszkami palców do góry.
3. Kilkukrotnie zaciśnij wargi na włożonym do ust palcu.
4. Wypchnij językiem wargi do przodu, a wargami staraj się przepchnąć język do tyłu.
Gimnastykę należy wykonywać dwa razy dziennie. Jeśli wokół ust zaczęły się pojawiać zmarszczki, można zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych wzbogaconych o retinol i witaminę C.

Ważna informacja

Uwaga!Artykuły futuramed.pl i forum.futuramed.pl służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu. Zamieszczone informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia, ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem.

Polecamy