Kalendarz ciąży Drugi miesiąc

Drugi miesiąc (7.-11. tydzień ciąży)

Co czujesz?

Otoczenie jeszcze nie powinno zauważać zmiany Twojego wyglądu, ale Ty rozglądasz się już zapewne za większym biustonoszem. Zauważasz także nieznaczne zwiększenie obwodu talii. Zaczynasz odczuwać symptomy ciąży: mdłości, czasem wymioty, senność. Być może jednak należysz do tej szczęśliwej grupy kobiet, które nie odczuwają żadnych niedogodności, a wręcz przeciwnie, rozpiera je energia !
Zaczyna się szybsze spalanie kalorii ,może być Ci bardzo ciepło, możesz też szybciej tracić wodę - pamiętaj, żeby uzupełniać płyny.

Jak rozwija się dziecko?

Twoje dziecko coraz bardziej zaczyna przypominać malutkiego człowieczka. Pojawiają się zarysy twarzy, oczka z boku przesuwają się na przód, pojawiają się malutkie usteczka i malutki nosek, a na bokach głowy uszy. Pojawiają się również malutkie rączki i nóżki. Na nich pojawiają się paluszki, porozdzielane jeszcze błoną.  Głowa zaczyna rosnąć coraz bardziej i widocznie oddziela się od tułowia. Tworzy się układ pokarmowy, wykształcają jelita. Znika mały ogonek, który pojawił się w  pierwszym miesiącu
W 10 tygodniu wszystkie narządy są już wykształcone, teraz już będą rosnąć i rozwijać się.

Dziecko jest mniej więcej wielkości ziarnka fasoli.

Ważna informacja

Uwaga!Artykuły futuramed.pl i forum.futuramed.pl służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu. Zamieszczone informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia, ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem.

Polecamy